Split Tech City je zajednica sastavljena od tvrtki, udruga, institucija, meetupa i pojedinaca koji su posvećeni razvoju tehnološkog sektora u Splitu i regiji.
Postani član/VAŽNA OBAVIJEST – ZBOG BOLESTI PREDAVAČICE, PREDAVANJE NEĆE BITI ODRŽANO, A PANEL POČINJE U 18 SATI. HVALA!/
Vrijeme je za još jedno edukativno-zabavno druženje u sklopu našeg mjeseca posvećenog osobnom i profesionalnom razvoju!
Na sljedećem ćemo se eventu dotaknuti nečega što mnogima stvara osjećaj neugode i sprječava ih da “procvatu” u punom sjaju – straha od javnog nastupa!
S druge strane, istaknut ćemo važnost obavljanja prakse za vrijeme studiranja.
Spoj ovih dviju tema bit će izvrstan uvod u skorašnje predstavljanje ljetnih praksi splitskih IT tvrtki – članica Split Tech Cityja, na kojem će nekoliko odabranih studenata dobiti priliku za Personal Elevator Pitch. 😉
Nakon predavanja i panela, kao i uvijek, uživat ćemo u neizostavnom umrežavanju.
Prijave za ovaj događaj, koji će se odviti 16.5. (ponedjeljak) od 18 sati u Visokoj školi Aspira (dvorana VD2), obvezne su ovdje.
Ubrzano disanje, suho grlo, užareni obrazi, drhtanje ruku, koljena ili glasa, znojenje, vrtlog misli… panika, strah. Gotovo svi smo to osjetili bar jednom u životu.
Tako bar kažu brojna istraživanja prema kojima čak 70% ljudi, u manjoj ili većoj mjeri, ima strah od javnog nastupa. Govoriti pred publikom je jedan od najčešćih strahova, mnogima veći od straha od zmija, visine, buba, čak i smrti.
Sa strahom od javnog nastupa suočavali su se i Harrison Ford, Nicole Kidman, Michael Jordan, Oprah, Sigmund Freud, Thomas Jefferson, Gandhi i mnogi drugi. Srećom, lijek za strah postoji.
Na predavanju Javni nastup – bez straha do uspjeha Pinije Poljaković saznat ćeš:
Jer strah imaju mnogi, ali tremu ima svatko!
Čak je i sam Mark Twain rekao: ”Postoje dvije vrste govornika: oni koji imaju tremu, i oni koji lažu.“
Naučiti kako strah transformirati u pozitivnu temu pred usmeni ispit, seminar, prezentaciju, pitch, razgovor za posao, nastup u medijima, Instagram live…je moguće! Dođi i saznaj kako!
Na ovom ćemo panelu čuti različita iskustva vezana za (ne)važnost obavljanja prakse tijekom studiranja.
Koliko je važno mentorstvo u procesu prakse, nauči li se uopće išta u samo nekoliko tjedana, je li dobivanje posla nakon prakse iznimka ili pravilo?
O svemu tome razgovarat ćemo s panelistima i publikom. 🙂
Ivona Knaus je završila stručni studij Računarstva na FESB-u. Godinu dana je bila na praksi u Littlecode-u i trenutno je zaposlena u Bruxellesu kao Junior Application Analyst u tvrtki Euroclear. Već nekoliko godina volontira za Split Tech City.
Tino Andrijić je direktor i vlasnik tvrtke Totohost, a praksu je odradio u vlastitoj firmi! Ovaj 46-godišnjak izvrstan je primjer studenta koji je prije fakulteta dugo radio (i to u poduzetništvu!) pa kasnije odlučio steći obrazovanje, tako da dobro poznaje perspektive poslodavaca i studenata. Na Aspiri je završio preddiplomski studij i sad je inženjer računarstva (programsko inženjerstvo).
Kristian Miličić je nakon smjera računalstva u srednjoj Tehničkoj školi Ruđera Boškovića u Zagrebu upisao Računarstvo na FESB-u. Nakon nekog vremena je promijenio fakultet i počeo studirati u Visokoj školi Aspira, gdje je trenutno na 3. godini Računarstva. Na svakoj je godini obavljao praksu u drugoj tvrtki te tako stekao neprocjenjivo iskustvo i poslovne prilike.
Prijave su obvezne ovdje.
Vidimo se u ponedjeljak, 16.5., u 18 sati u Visokoj školi Aspira (Domovinskog rata 65, dvorana VD2)!
Podijeli