Split Tech City je zajednica sastavljena od tvrtki, udruga, institucija, meetupa i pojedinaca koji su posvećeni razvoju tehnološkog sektora u Splitu i regiji.
Postani članRomana Ban
15.02.2022.
Najkraći mjesec u godini ipak nije toliko kratak da mi ne bismo uspjeli organizirati prvi uživo događaj ove godine! A kad je bal, nek je maskenbal:
Organiziramo 2 u 1 offline event!
Naš događaj, na koji ste svi pozvani, bit će u znaku psihologije.
Bavit ćemo se aktualnim psihološkim temama, upoznati zanimljive stručnjake i naučiti svašta nova!
Za vas smo pripremili predavanje i panel raspravu o temama koje se na različite načine dotiču psihologije.
Događaj ćemo otvoriti izlaganjem o socijalnom inženjeringu.
Predavanje zanimljiva naslova “Oni su budale, nama se to ne može dogoditi!” održat će Alen Delić, direktor informacijske sigurnosti u SpotMe.
Dok gledamo filmove koji govore o prijevarama na društvenim mrežama, sve je više vijesti o stvarnim kibernetičkim napadima na fizičke i pravne osobe, koji rezultiraju značajnim financijskim gubicima.
“Dok se jedni smiju, a drugi plaču, sustavi sigurnosti bave se pronalaskom tehničkih, ali i ljudskih ranjivosti”, kaže Delić najavljujući predavanje.
U predavanju će se, kazao je, dotaknuti trenutno najčešćih oblika prijevara iz područja socijalnog inženjeringa i pokušati objasniti zašto svatko od nas doista može postati žrtvom.
“Naučit ćemo neke od osnovnih tehnika socijalnog inženjeringa koje koriste napadači, a koje mogu biti korisne i na legalnim aktivnostima, poput prodaje ili razgovora sa zaposlenicima.”
Alen je trenutno direktor informacijske sigurnosti u SpotMe, jednoj od vodećih svjetskih B2B platformi za evente i marketing.
Ima preko deset godina iskustva u području strateškog razvoja i upravljanja informacijskom sigurnošću te socijalnom inženjeringu.
Nositelj je certifikata Certified Social Engineering Pentest Professional i Master’s Level Social Engineering Expert, a trenutno je i potpredsjednik Hrvatske udruge menadžera sigurnosti.
Nakon Alenovog predavanja, slijedi panel rasprava na kojoj ćemo okupiti ekipu za poželjeti, a razgovarati o iznimno bitnoj temi.
O mentalnom zdravlju u digitalno doba razgovarat ćemo sa zanimljivim mladim ljudima:
Enu Rajić, Luciju Krnčević i Sandra Kraljevića povezuje struka – svi su oni psiholozi!
Međutim, svoja znanja iz psihologije koriste u različitim poslovima i projektima.
Ena Rajić vlasnica je MEDIA SCENE, a primarno se bavi produkcijom duhovitih i spoken word poetry videofilmova za tvrtke, kao i za vlastite društvene mreže.
Voditeljica je VIDEO START 101 edukacije u kojoj kreatorima sadržaja pomaže naučiti izraditi zabavno-edukativne videofilmove.
Iza sebe ima više od 200 videofilmova, autorica je zbirke poezije “Razmrljane boje nevremena” i nastupala je na brojnim eventima, od kojih su najznačajniji spoken word nastupi u Ujedinjenim narodima i na TEDx-u.
Lucija Krnčević je specijalistica za ljudske resurse u tvrtki Selekcija.hr te se primarno bavi selekcijskim postupcima koje vode za svoje klijente.
Dodatno radi na razvoju platforme za ubrzanje selekcijskog postupka kako bi svojim klijentima omogućili da u najkraćem mogućem vremenu izdvoje najkvalitetnije kandidate.
Bavi se i razvojem edukacijskih programa za tvrtke u smjeru unaprjeđenja međuljudskih odnosa i komunikacijskih vještina te poučavanjem tehnika nošenja sa stresom na radnom mjestu.
Sandro Kraljević je magistar psihologije, vlasnik i direktor tvrtke Mind Lab iz Zagreba, specijalizirane za primijenjenu poslovnu psihologiju.
Najviše se bavi poslovima iz područja upravljanja ljudskim potencijalima; to su u prvom redu psihologijska procjena i razvoj djelatnika i menadžera neovisno o njihovoj hijerarhijskoj razini i vrsti djelatnosti, te poslovni treninzi i edukacije u svrhu razvoja mekih vještina.
Također se bavi business i life coachingom, te općenito uslugama usmjerenima ka unaprjeđenju poslovanja tvrtki kroz razvoj ljudi. Certificirani je NLP majstor i NLP coach. Također je praktičar mindfulnessa i autogenog treninga. Trenutno je u procesu edukacije za kognitivno-bihevioralnog psihoterapeuta.
Autor je knjige “Kako preživjeti u suvremenoj džungli” i jedan od kreatora prve hrvatske mobilne aplikacije za mentalno zdravlje zaposlenika – NAOMI.
Kako Ena, Lucija i Sandro definiraju mentalno zdravlje?
Zašto je važno pričati o mentalnom zdravlju?
Može li nam tehnologija pomoći u postizanju zdravijih navika?
Kako su povezani (ne)rad i mentalno zdravlje?
Idu li poduzetništvo i mentalna stabilnost ruku pod ruku?
Prijave za sudjelovanje su obvezne na ovom linku.
Nakon formalnog dijela slijedi druženje. 🙂
Čekamo vas u coworkingu The Works 23.2. (srijeda) od 18 sati!
Do tada, vidimo se na nadolazećim online predavanjima:
16.2. u 18 sati – Alen Juginović: Zašto spavanje nije za slabe?
21.2. u 18 sati – Matej Sakoman: Mitovi i istine o mentalnom zdravlju
Podijeli