Split Tech City je zajednica sastavljena od tvrtki, udruga, institucija, meetupa i pojedinaca koji su posvećeni razvoju tehnološkog sektora u Splitu i regiji.
Postani članJeste li čuli za Global Entrepreneurship Week (GEW)? Manifestacija je to koja se održava jednom godišnje diljem svijeta, a služi proslavi poduzetništva, inovativnosti i kreatora poslova koji pokreću startupe i provode ideje u stvarnost, potiču ekonomski rast i šire blagostanje svoje zajednice.
Ove se godine GEW održava od 18.-24. studenog u više od 160 zemalja diljem svijeta, uključujući i Lijepu našu. Za splitsko izdanje GEW-a i ove je godine zaslužan Studentski poduzetnički inkubator (SPI) u suradnji s Poduzetničkim centrom Split (PCST) i udrugom UPIT, a pod pokroviteljstvom Splitsko-dalmatinske županije.
Ova vrijedna ekipa pripremila je edukativna predavanja, radionice, panel diskusije, networking evente i 24-satno hackathon natjecanje, uz sudjelovanje brojnih domaćih i inozemnih stručnjaka.
Od ponedjeljka do petka (18.-22.11.2019.) u prostorijama Studentskog poduzetničkog inkubatora Ekonomskog fakulteta (aneks, 3.kat, soba 348) u vremenu od 10 do 13 sati održavat će se besplatno poslovno savjetovanje. Ako imate poslovnu ideju, ali ne znate otkud krenuti ili, pak, trebate savjet u vezi nekog specifičnog izazova s kojim se nosite u svom radu, ne propustite ovu odličnu, a k tome i besplatnu, mogućnost!
Za ponedjeljak, 18.11., predviđena su dva predavanja:
14:15-15:00
„B2B marketing“ – Paula Pavić i Šime Živković; SeekandHit (Referentni centar, EFST)
Bivši studenti EFST-a, Paula Pavić i Šime Živković, već dvije i pol godine rade na poziciji “Digital Marketer” u agenciji SeekandHit. U stalnom su kontaktu s klijentima i zaduženi su za analizu podataka, izradu strategije, izradu i optimizaciju oglašivačkih kampanja, kao i za planiranje, ostvarivanje i održavanje dobrog odnosa između klijenta i agencije.
Oni će u sklopu GEW-a održati predavanje “B2B marketing”, kroz koje će podijeliti svoja iskustva i pružiti informacije o uspješnom i učinkovitom business-to-business marketingu.
Broj polaznika je ograničen, a prijave su obvezne ovdje.
17:00-18:30
„IP Management in EU-funded Projects/Horizon 2020“ – Jorg Scherer, EU IP Helpdesk (Referentni centar, EFST)
Svi koje zanima tema intelektualnog vlasništva zasigurno neće propustiti predavanje vodećeg europskog stručnjaka u ovom području; Jorg Scherer je voditelj komunikacija i edukacijskih aktivnosti Europske službe za zaštitu intelektualnog vlasništva, a njegovo predavanje već smo detaljno najavili ovdje.
14:15-15:00
„Što je to PR?“ – Luka Šipić, Vrh komunikacije (Mali amfiteatar, EFST)
Luka Šipić je još tijekom školovanja otvorio agenciju za odnose s javnošću Vrh komunikacije, koja klijentima pruža kreativna i originalna komunikacijska rješenja s fokusom na kreiranje privlačnog sadržaja i pričanja priče o brendu.
Odnosi s javnošću kao disciplina komunikacijskih znanosti, a često i potporna funkcija u marketingu, primarna su djelatnost njegove agencije, stoga će održati predavanje na temu „Što je to PR?“, kroz koje će ukazati na važnost komunikacije s javnostima i izgradnje uzajamnih korisnih odnosa između organizacije i njenih javnosti.
Ovo predavanje organizira se u suradnji s Klubom mladih Split, broj polaznika je ograničen, a prijave su obvezne ovdje.
18:30-20:00 „Uloga tehnologije u održivim i uključivim gradovima“ – izv.prof.dr.sc. Maja Ćukušić (Dvorana 13, EFST)
Izv. prof. dr. sc. Maja Ćukušić, zaposlenica Katedre za poslovnu informatiku Ekonomskog fakulteta u Splitu, voditeljica i glavna istraživačica na projektu “Korisniku orijentiran (re)dizajn procesa i modeliranje informacijskih sustava na primjeru smart city usluga 2018.-2022.”, održat će korisno predavanje, na koje je ulaz slobodan.
12:15-13:00
„Inovacijska radionica“ – Goran Škugor i Toni Mastelić, Ericsson (Mali amfiteatar, EFST)
Više informacija o ovoj radionici uskoro potražite na Facebook stranici Studentskog poduzetničkog inkubatora!
16:15-17:00
„Mapiranje korisničkog iskustva“ – Vibor Cipan i Andrej Antolović, Point Jupiter (Dvorana 7, EFST)
Treći dan Global Enterpreneurship Week-a predstavit će nam se i dvoje stručnjaka iz tvrtke Point Jupiter – Vibor Cipan i Andrej Antolović.
Vibor Cipan je izvršni direktor i osnivač tvrtke Point Jupiter. Prije nego što je osnovao Point Jupiter, radio je u UX Passionu i u Microsoftovom razvojnom centru u Kopenhagenu, a prije toga u Microsoftu Hrvatska. Objavljivani je autor, poznati stručnjak i govornik, često viđen kako na domaćim i međunarodnim konferencijama razgovara o poslovima, startupima, razvoju softvera, korisničkom iskustvu i temama dizajniranja usluga.
Andrej Antolović je iskusni vizualni dizajner s poviješću rada u industriji informacijske tehnologije i usluga. Vješt u dizajnu korisničkog sučelja, dizajnu korisničkog iskustva, pretvorbi i upotrebljivosti, visoki je stručnjak za informatičku tehnologiju.
Ulaz na ovo predavanje je slobodan.
16:15-17:00
„Oracle Primavera-modeli upravljanja projektima iz prakse“ – Davor Delić, Primakon (Dvorana 12, EFST)
Davor Delić, suosnivač tvrtke Primakon, vodeće regionalne tvrtke za implementaciju procesa upravljanja projektima, održat će predavanje na temu “Oracle Primavera – modeli upravljanja projektima iz prakse”.
Prije više od 20 godina, doveo je Primaveru u Hrvatsku i regiju i od tada, kao voditelj projekta, član tima ili konzultant, sudjelovao je u nizu uspješnih implementacija rješenja za upravljanje nizom projekata na korporativnim, programskim i projektnim razinama.
Broj polaznika je ograničen, a prijave su obvezne ovdje.
17:00-18:30
„Uključivi gradovi: alati i tehnike“ – Ivana Ninčević Pašalić (Dvorana 13, EFST)
Ivana Pašalić Ninčević pohađa poslijediplomski doktorski studij na Ekonomskom fakultetu s područjem istraživanja „E-participacija u pametnim gradovima“ te sudjeluje kao istraživačica na projektu Hrvatske zaklade za znanost “Korisniku orijentiran (re)dizajn procesa i modeliranje informacijskih sustava na primjeru smart city usluga 2018.-2022.” Ulaz je slobodan.
10:00-13:00
„Kako koristiti kredit za financiranje poslovanja?“ – doc.dr.sc. Mira Krneta, HBOR (Vijećnica 1, EFST)
Cilj radionice je prenijeti znanja i vještine potrebne za natjecanje, pregovaranje i korištenje kredita, kao i lakše razumijevanje procesa traženja i odobrenja kredita kao izvora financiranja rasta i razvoja poslovanja novih i postojećih poduzetnika.
Polaznici radionice upoznat će se s procedurom podnošenja kreditnog zahtjeva kroz pripremu i obradu potrebne dokumentacije.
Broj polaznika je ograničen, a prijave su obvezne ovdje.
Maratonsko natjecanje Smart City Challenge hackathon održat će se od petka, 22. studenog, do nedjelje, 24. studenog. Sudionici će imati 24 sata za razviti rješenje (prototip) u jednom od zadanih izazova: Internet svari (IoT), pametni domovi i zgrade, pametni prijevoz, pametna proizvodnja, pametni okoliš, pametno zdravlje, pametni građani.
O svim detaljima natjecanja već smo pisali ovdje.
Tisuće novih startupa proizašlo je iz aktivnosti organiziranih tijekom GEW-a. Stotine sveučilišta ojačalo je svoju suradnju, koja im pomaže u komercijalizaciji njihovih znanstvenih istraživanja. Istraživači i političari diljem svijeta uključuju se u rasprave s ciljem ispitivanja i unaprjeđivanja temeljnih politika potrebnih za promicanje poduzetničkog rasta.
Sva događanja organizirana u sklopu ovog tjedna povezuju sudionike s potencijalnim suradnicima, mentorima i potencijalnim investitorima, upoznavajući ih s novim mogućnostima i prilikama.
GEW je, dakle, više od same kampanje podizanja svijesti o poduzetništvu; to je platforma za povezivanje i suradnju – uključivanjem svih igrača duž poduzetničkog spektra u jačanju ekosistema diljem svijeta.
Podijeli