Split Tech City je zajednica sastavljena od tvrtki, udruga, institucija, meetupa i pojedinaca koji su posvećeni razvoju tehnološkog sektora u Splitu i regiji.

Postani član

Najava pretprograma na 4. STC Festivalu: Panel Digitalne Dalmacije o digitalnim vještinama

Romana Ban

Romana Ban

20.08.2024.

Sve nas manje dana dijeli od četvrtog Split Tech City Festivala;

6. i 7. rujna u Ljetnom kinu Bačvice čekaju nas odlična atmosfera i vrhunski sadržaj! 

Prvog će dana na glavnoj pozornici predavanja održati Kristijan Matijašević, Ivan Božić i Ante Gojsalić, a na panel raspravi će sudjelovati Mario Frančešević i Ilija Studen.

Pretprogram će biti organiziran u šumici Ljetnog kina, gdje nas čekaju tri panela u organizaciji naših partnera.

Udruga DUMP organizira panel raspravu “Moj IT faks je bolji od tvog!”, na kojoj će nastupiti Paula Bonić, Alex Amanzi, Toni Grbić, Damjana Barić i Šime Jadrijev.

Ekipa koja je u Zagrebu pokrenula popularni Engineering Management meetup zadužena je za panel “Od software developera do lidera: Iskustva, izazovi i savjeti Engineering Managera”, na kojem će nastupiti Filip Šišić (Google), Marko Ivanović (Studion), Estera Prendivoj (Endava) i Damjan Čuljak (ReversingLabs).

Treći panel u pretprogramu Split Tech City Festivala organizira Digitalna Dalmacija!

Ovaj hub digitalne transformacije usredotočen je na razvoj startup ekosustava i promicanja IT sektora u Splitu i Dalmaciji.

Na panelu “Važnost digitalnih vještina u razvoju tehnološke zajednice” nastupit će Saša Mladenović (EDIT CodeSchool), Goran Zaharija (EDIT JuniorDev), Mislav Kovač (CyberSec Akademija), Marko Perajica (Blank) i Luka Petrić (EPAM).

Ovim će se panelom potaknuti rasprava o ulozi digitalne edukacije u razvoju tehnološke zajednice te inspirirati sudionike na daljnje učenje i usvajanje novih tehnologija, a neka od pitanja o kojima će panelisti razgovarati su:

  • Koje su najtraženije digitalne vještine na tržištu rada u tehnološkoj industriji? 
  • Kako obrazovni sustav može učinkovitije pripremiti učenike i studente za zahtjeve suvremenog digitalnog radnog mjesta? 
  • Koji su najefektivniji načini stjecanja i usavršavanja digitalnih vještina izvan formalnog obrazovanja? 
  • Kako javni i privatni sektor mogu surađivati kako bi osigurali dostupnost kvalitetnog usavršavanja digitalnih vještina za cijelu zajednicu?
  • U čemu je uspjeh i posebna vrijednost EDIT programa Digitalne Dalmacije?
  • Zašto EPAM provodi svima dostupne CAMPUS programe – online i besplatne edukacije/tečajeve?

Moderator ovog panela bit će Saša Mladenović, koordinator EDIT CodeSchool-a i redoviti profesor na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Splitu. Saša je voditelj istraživačke grupe za umjetnu inteligenciju te je nositelj kolegija na više doktorskih, diplomskih i preddiplomskih studija na Odjelu za informatiku. Doktorirao je Računarstvo na Fakultetu elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje u Splitu (FESB). Njegovi istraživački interesi uključuju probleme u nastavi programiranja, interoperabilnost, inteligentne tehnologije poput ontologije i višeagentnih sustava, posebno inženjerske primjene inteligentnih tehnologija.

Goran Zaharija, koordinator EDIT JuniorDev-a i EDIT CodeSchool-a, iskusni je stručnjak sa splitskog PMF-a, predavač HTML/CSS, React i React Native tehnologija u okviru kolegija Web Development i Data Science.

Mislav Kovač je koordinator i edukator CyberSec Akademije. Diplomirao je Računarstvo na FESB-u. Tijekom studija je razvio interes i strast prema cyber sigurnosti, posebice etičkom hakiranju i pen testingu, pa se profesionalno usmjeravao u tom području. Posjeduje prestižne certifikate poput eJPT, eWPTv2 i CNPen za penetracijsko testiranje, što ga čini izuzetno kvalificiranim za podučavanje o složenim aspektima cyber sigurnosti. Mislav radi kao Inženjer za sigurnost u tvrtki Eviden GDC, vodećoj tvrtki za kibernetičku sigurnost, koja pruža usluge pen testinga web aplikacija, ali i same infrastrukture.

Marko Perajica je edukator WEB 3.0 workshopa Digitalne Dalmacije, inače softverski inženjer s iskustvom u JVM jezicima poput Java, Kotlina, JavaScript i Solidity. Trenutno radi u Blanku, gdje razvija sve komponente decentraliziranih aplikacija poput frontenda, backenda i pametnih ugovora. Uz razvoj softwarea, rado prenosi svoje znanje, održava edukacije te drži predavanja na IT konferencijama. Blank je softverska tvrtka iz Splita koja se bavi razvojem web i mobilnih digitalnih proizvoda na domaćoj i globalnoj sceni. Strastveni su oko Web3 tehnologije, organiziraju interne meetupove te ljetni internship s fokusom na Web3 teme.

Luka Petrić već je gotovo tri godine dio Talent Aquisition tima u EPAM Hrvatska. Kao senior recruiter specijaliziran je za tehnologije vezane za backend development, a trenutno je fokusiran na embedded. Prva ljubav mu je povijest koju je studirao na Hrvatskim studijima, a karijeru je zahvaljujući svojoj svestranosti gradio u različitim industrijama. Kao jedan od prvih zaposlenika u EPAM Hrvatska vodio je proces zapošljavanja brojnih tehničkih i netehničkih rola. Imajući izvrstan uvid u IT industriju, aktivno sudjeluje i u recruitmentu kandidata za EPAM Campus – program besplatnih online edukacija za usavršavanje i unaprjeđivanje tehničkih vještina. U slobodno vrijeme bavi se trčanjem na planinskim stazama.

Ako već nisi, kupi ulaznicu na vrijeme i vidimo se na 4. Split Tech City Festivalu!

Podijeli


O autoru:

Romana Ban

Voli strastvene i dobronamjerne ljude koji stvaraju promjene za dobrobit cijele zajednice te se nada ostaviti pisani trag o što više njih na Split Tech City portalu.

Pretplati se Pretplati se

Povezane novosti