Split Tech City je zajednica sastavljena od tvrtki, udruga, institucija, meetupa i pojedinaca koji su posvećeni razvoju tehnološkog sektora u Splitu i regiji.
Postani članSplit Tech City
08.01.2024.
Split Tech City poziva sve zainteresirane tvrtke na predstavljanje projekta Scinergy, gdje će dobiti sve informacije o uključenju i besplatnom sudjelovanju u samom projektu.
Riječ je o projektu kojeg provodi Inovacijski centar Nikola Tesla (ICENT) u sklopu svojeg programa Nuqleus, a uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja, kako bi potaknuo kvalitetnu suradnju poslovne i znanstvene zajednice.
Ovaj pilot globalnog projekta Europske komisije koordinira Svjetska banka u suradnji s međunarodnim partnerima London Business School (LBS) i Massachusetts Institute of Technology (MIT).
Predstavljanje projekta Scinergy održat će se 16. siječnja s početkom u 18 sati u The Works coworkingu (Spinčićeva 2 b), a prijave su obvezne putem ovog obrasca.
Scinergy je projekt povezivanja znanstvene i poslovne zajednice u svrhu komercijalizacije znanstvenog rada.
“Cilj ovog projekta je kvalitetno spojiti znanstvenu i poslovnu zajednicu u Hrvatskoj, čime ćemo olakšati znanstvenicima komercijalizaciju rezultata njihovih istraživanja i pokretanje novih projekata u suradnji s gospodarstvom, a tvrtkama osigurati pristup znanstvenicima i znanstvenoj infrastrukturi potrebnoj za unaprjeđenje postojećih i razvoj novih tržišnih proizvoda i usluga”, kazali su iz Inovacijskog centra Nikola Tesla.
Besplatno sudjelovanje u projektu Scinergy tvrtkama će olakšati pristup ekspertizi znanstvenika i znanstvenoj infrastrukturi potrebnoj za unaprjeđenje postojećih te razvoj novih proizvoda i usluga.
Sudjelovanje u projektu Scinergy besplatno je za sve tvrtke registrirane u Hrvatskoj, a prijave su otvorene do 21. siječnja 2024. godine putem ovog obrasca. Broj mjesta za sudjelovanje u programu je ograničen!
Područja u kojima će tvrtke moći dobiti znanstvenu ekspertizu uključuju umjetnu inteligenciju, energetiku, elektrotehniku, računarstvo, biotehnologiju, hranu, agronomiju, medicinu, fiziku i mnoga druga.
Svoja iskustva i znanja tvrtkama će pružiti znanstvenici koji dolaze s FER-a, PMF-a, FOI-ja, FESB-a, Instituta Ruđer Bošković, FKIT-a, PBF-a i drugih prestižnih znanstvenih institucija.
Sve informacije o projektu Scinergy dostupne su i na službenoj stranici projekta https://nuqleus.io/scinergy/.
Podijeli