Split Tech City je zajednica sastavljena od tvrtki, udruga, institucija, meetupa i pojedinaca koji su posvećeni razvoju tehnološkog sektora u Splitu i regiji.

Postani član

Codeasy je novi član Split Tech City zajednice

Split Tech City

Split Tech City

04.10.2022.

Veliko nam je zadovoljstvo što se Split Tech City zajednici nedavno priključila tvrtka Codeasy, povodom čega ćemo te pobliže upoznati s njihovom poviješću i radom.

Službeno je osnovana 2013. godine, no put ove tvrtke utaban je nekoliko godina ranije.

Naime, tadašnji programer (današnji doktorand na splitskom FESB-u) Ivan Biliškov u svom je razvojnom putu radio s mnoštvom tehnologija, potom je počeo voditi projekte i organizaciju posla, uslijed čega se našao u pregovorima s američkom kompanijom CultureConnect s kojom ulazi u partnerski odnos i osniva svoju tvrtku Codeasy.

Popričali smo s Ivanom kako bi nam otkrio malo više o njihovim projektima i poslovnim planovima.

Ivan Biliškov (Fotografija: Joško Ponoš/CROPIX)
Prilike za zaposlenje

Kako nam je kazao, Codeasy danas broji u prosjeku 10 članova, a ured im se nalazi u Solinu.

“Trenutno smo u potrazi za Full Stack Developerima, a i za dobrog Mid ili Seniora uvijek ima mjesta!”

Codeasy nudi klijentima potpun pristup uslugama u svim fazama razvoja softvera – od ideje i dizajna preko implementacije, testiranja i stavljanja aplikacija u rad.

Među uslugama su i one UI/UX dizajna, web ili mobilnog razvoja, savjetovanja ili implementacije.

“Predano smo posvećeni baš svakom projektu i vječiti cilj nam je isporučiti što bolji proizvod.”

Od nule do prodaje

Teško im je, priznaje naš sugovornik, izdvojiti projekt na koji nisu vrlo ponosni.

Kao jedan od najdražih najčešće spominju prvi veći projekt, gdje su tri godine gradili plaformu za američke muzeje i organizacije:

“To nam je proizvod u kojem smo oformili prvi veći tim, a bili smo zaduženi za kreiranje i širenje razvojno-istraživačkog tima u tandemu s američkom prodajom i marketingom. U rujnu 2020. stiglo je priznanje našem radu jer švedska grupacija kupuje naš startup Culture Connect te se proizvodnja seli u Švedsku. Tog dana bilo je službeno: uspješno smo dostavili proizvod od nule do prodaje.”

Nove suradnje kao najveće nagrade

Za vrijeme razvoja osvajali su mnoge nagrade, ali ona najveća uslijedila je u vidu novih suradnji i projekata koji su se lančano nastavljali pa se danas mogu pohvaliti klijentima poput NOMA (New Orleans Museum of Art), NYHS (New York Historical Society), Museum Computer Network, Kimbell Art Museum, San Francisco Bank

“Jedini klijent koji se izdvaja od svih prethodnih je HNK Hajduk jer se radi o našem prvom (i jedinom) hrvatskom klijentu.”

Među projektima na kojima trenutno rade je Voice of Norway, u kojem se cijeli norveški turizam okuplja u jednom audio vodiču, gdje posjetitelji mogu upoznavati znamenitosti uz glasove profesionalnih predavača o lokalnoj kulturi i povijesti.

“Htjeli bismo se pohvaliti i mnogim drugim velikim projektima, od nadaleko poznatog automobilskog brenda do znanih banki, no ugovornom obvezom obećali smo suprotno”, objašnjava Ivan.

Rast IT industrije

Što se tiče tehnologija koje koriste u svom radu, ističe kako se trude da to uvijek budu zadnje tehnologije iz svijeta web developmenta. Biraju ih prema projektu, no trenutno većinom rade u JavaScript ekosustavu. Što se tiče cloud servisa, tu koriste GCP i AWS.

“Pratimo trendove i rastemo skupa s industrijom.”

Upitali smo Ivana da nam prokomentira trenutno hrvatsku IT scenu s onom od prije 5 godina, na što je on odgovorio:

“Skoro neusporedivo! Danas je IT scena na vrhuncu i samo raste. Mislim da je to posljedica kolektivnog truda i angažiranosti, kako svake udruge ili tvrtke, tako i svakog pojedinca koji se u određenom trenutku odlučio involvirati i dio svog znanja podijeliti sa zajednicom.

Zahvaljujući svakom organiziranom meetupu, konferenciji, predavanju – danas se dosta mladih uključilo u scenu te se formiraju grupice ljudi koje, vođene tuđim primjerom i vlastitom sposobnošću, pokreću vlastite startup projekte. 

Dodatan bonus uslijedio je ulaskom Hrvatske u EU, gdje se i tržište otvorilo ‘prema vani’ pa je Hrvatska prepoznata i kao izvoznik kvalitetnih softverskih rješenja i usluga.”

Dobro došli u Split Tech City zajednicu!

Za kraj nam je Ivan otkrio zašto su se odlučili priključiti Split Tech City zajednici:

“Zbog iste vizije koju Split Tech City ima: da doprinesemo splitskoj zajednici kako bi bila što veća i bolja!”

Veselimo se svim zajedničkim aktivnostima koje ćemo organizirati s tvrtkom Codeasy te im želimo što uspješnije poslovanje.

Dobro došli u Split Tech City! 🙂

Podijeli


O autoru:

Split Tech City

Split Tech City prvo je formalno udruženje splitske tehnološke zajednice, u koje su uključene tvrtke, udruge, institucije, meetupi i pojedinci.

Pretplati se Pretplati se

Povezane novosti